Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Święto zainicjowane zostało natomiast przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – obchodzone jest każdego roku w dniu 8 maja.

Bo czymże byłyby biblioteki i pracujący w nich bibliotekarze, gdyby nie książki i towarzyszące im emocje?

Obraz może zawierać: tekst

Z tej okazji polecamy zabawę z Biblioteką Publiczną Gminy Wicko!  W związku z XVII Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek trwającym od 8 do 15 maja zaprasza do zabawy on-line – „Czytam sobie”. Biblioteka zachęca Czytelników do uchwycenia w kadrze momentu lektury. Do 15 maja br. można przesyłać zdjęcia prezentujące sposób i okoliczności czytania książek. Fotografie pojawią się na https://www.facebook.com/Biblioteka-Publiczna-Gminy-Wicko- oraz stronie internetowej biblioteki http://bibliotekawicko.pl/ podczas Tygodnia Bibliotek.

Fotografie prosimy przesyłać na e-mail bibliotekawicko@interia.pl


   Z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy wszystkim Pracownikom Bibliotek i Czytelni niegasnącego entuzjazmu, wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. Dzięki Waszej pracy wszyscy, którzy kochają literaturę i czerpią z niej wiedzę czują się bogaci i doceniają piękno kultury. Wasz wkład w upowszechnianie wiedzy jest nieoceniony, dlatego jeszcze raz dziękujemy i składamy Wam najlepsze życzenia.

Biblioteka Publiczna Filia w Ciścu: 8 maja... Dzień Bibliotekarza

8 maj to również  Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca
Ten międzynarodowy ruch humanitarny zrzesza niemal 100 milionów wolontariuszy na całym świecie, którzy bezinteresownie pomagają innym ludziom, chronią ich zdrowie i życie.  Dziękujemy! Narodowy Dzień Zwycięstwa również przypada na 8 maja- Święto obchodzone w Polsce  upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie.
Dzisiaj Dzień Bibliotekarza i Bibliotek-8 MAJ