Udostępniamy informacje o akcji:

Książki w ramach akcji MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

właśnie dotarły do naszej Biblioteki !!!!!

Aby przystąpić do projektu wystarczy odwiedzić Bibliotekę Publiczną  Gminy Wicko, gdzie Mały Czytelnik odbierze Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też  broszurę „Książką połączeni czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Podczas  wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziecięciu naklejek otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze umiejętności.

Czym jest Mała Książka Wielki Człowiek ?

Kampania społeczna Mała Książka Wielki Człowiek to projekt mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Skierowana jest do dzieci urodzonych w latach 2014 -2017 i ich rodziców.

Dlaczego warto ?

Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

       Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK,                 wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK-akcja Biblioteki Publicznej Gminy Wicko