Grafika "Zasady bezpieczeństwa na dłużej"

Szanowni Rodzice!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Z kolei Minister Zdrowia stwierdził, że należy zrezygnować z świąt w gronie rodzinnym. Nowe obostrzenia dot. koronawirusa: jakie? Od kiedy? Gdzie nie będzie można wyjść? Nowe ograniczenia w sklepach. Obowiązkowe maseczki – od kiedy? Jakie punkty usługowe zostaną zamknięte?   Wszystkie te informacje dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Poniżej przedstawiamy listę regulacji dotyczącą placówek oświatowych (szkoły, uczelnie, przedszkola, żłobki):

….16. SZKOŁY I UCZELNIE

Ograniczenie dotyczy: zajęć w szkołach i na uczelniach

Zalecenia: Wszystkie szkoły i uczelnie w Polsce są zamknięte. Lekcje i zajęcia nie odbywają się stacjonarnie, a przez Internet za pomocą platform e-learningowych. Lekcje na odległość prowadzone są według określonych zasad. Nauczyciele i uczniowie na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje mogą znaleźć materiały dydaktyczne zgodne z aktualną podstawą programową.

Obowiązuje do: 26 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego. 

WAŻNE! EGZAMINY ÓSMOKLASISTY I MATURALNY NAJWCZEŚNIEJ W CZERWCU.

Konkretna data zostanie podana co najmniej 3 tygodnie przed egzaminem.

17. ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA

Ograniczenie dotyczy: działalności żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli.

Zalecenia: Działalność żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli jest zawieszona. Kwestia ponoszenie opłat przez rodziców w czasie ich zawieszenia, powinna zostać uregulowana w statucie żłobka, jak również w umowie z rodzicami.

Obowiązuje do: 26 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.

W związku z tym, informujemy,że w dalszym ciągu nauka i zabawa w grupach przedszkolnych będzie prowadzona zdalnie. Pozdrawiamy i życzymy spokoju oraz wytrwałości!

Uwaga! Koronawirus-Zasady bezpieczeństwa na dłużej!